Brignone i Huetter dijele pobjedu u Garmisch SG

Skijanje

GARMISCH-PARTENKIRCHEN, Njemačka

Kornelija Huetter i Federika Brinjone izjednačene su  u borbi za prvo mjesto u superveleslalomu Svjetskog kupa u nedjelju, u posljednjoj trci uoči Olimpijskih igara u Pekingu.

Izgledalo je sigurno da će Brignone osigurati treću super-G pobjedu u sezoni nakon dominantne izvedbe od početka do kraja na stazi u Kandaharu, ali Italijanka je čekala nestrpljivo dok je Huetter - koja je bila 0,18 sekundi sporija na drugoj kontrolnoj tački - napravila produžetak i dobila ubrzanje u drugoj polovini staze.

Brignone je mogla samo da se kiselo nasmiješi i odmahne glavom u nevjerici dok je Huetter prelazila liniju cilja sa potpuno istim vremenom 1:18.19.

Kornelija Hueter u cilju

Bila je to 19. pobjeda u Svjetskom kupu za Brignone, ali tek treća za Huettera, čija je posljednja pobjeda bila spust u Lake Louiseu u Kanadi u decembru 2017. godine.

Huetterova austrijska kolegica, Tamara Tipler, bila je treća najbrža, +0,82 zaostatka za tim dvojcem.

S obzirom da se nazire početak Zimskih olimpijskih igara, nekoliko vrhunskih takmičara preskočilo je utrke u Garmišu, uključujući rivalke u ukupnom poretku Mikaelu Shiffrin i Petru Vlhovu, te svjetsku superveleslalom prvakinju Laru Gut-Behrami.

Sofia Goggia je ove sezone osvojila dvije superveleslaloske utrke prije nego je doživjela povredu.

Od 10 najboljih skijaša u ukupnom poretku, trkale su samo Brignone, Corinne Suter i Elena Curtoni.

Razočaran izraz lice Elene Curtoni

Brignone je pobjedom povećala svoje vodstvo na vrhu super-G poretka, u kojem Italija dominira. Brignone ima 103 boda prednosti u odnosu na Elenu Curtoni i 145 je ispred Sofia Goggie.

Nijedna Amerikanka nije završila u bodovima, ali Jacqui Wiles je bila blizu, završivši na 31. mjestu.

Naša Elvedina Muzaferija danas nje osvojila bodove. Startala je sa 38 pozicije i na kraju završila na 38. mjestu sa vremenom 1:21.05 i zaostatkom +2.86.