Trinaest američkih vojnika je poginulo, a osamnaest je ranjeno
Ministarstvo zdravstva Afganistana saopćilo je kako je broj poginulih u eksplozijama u Kabulu porastao na 90, a da je najmanje 150 ljudi povrijeđeno u samoubilačkim napadima koje su izveli pripadnici tzv. Islamske države (ISIL).
– U eksplozijama u Kabulu stradalo je 90 osoba, a povrijeđeno je najmanje 150 građana – saopćeno je iz Ministarstva zdravstva Afganistana.
Povodom napada oglasili su se i predstavnici talibana koji su izjavili kako je u eksplozijama poginulo najmanje 28 članova ovog pokreta.
Trinaest američkih vojnika je poginulo, a osamnaest je ranjeno u samoubojičkim napadima, pokazuju novi podaci koje je objavio Pentagon.
Američki dužnosnici kažu da je na aerodromu Hamid Karzai oko 5.200 američkih vojnika. Prije napada su SAD i saveznici apelirali na Afganistance da napuste područje oko aerodroma zbog prijetnje militanata Islamske države.
Nakon bombaškog napada Sjedinjene Države su zaprijetile odmazdom, a Pentagon je objavio da očekuje još napada.